Vybíráme z realizovaných zakázek

Představujeme vám vybrané zástupce z řady realizací v oblasti strojní konstrukce i výroby, které ke spokojenosti zákazníků připravila společnost Solidcon.

Školní 3osé a 5osé CNC frézky

Brněnská firma

Vývoj a výroba tříosé a pětiosé CNC frézky kompaktních rozměrů, určených primárně pro školy s vlastním výměníkem nástrojů a dalšího příslušenství.

Lisovací pracoviště

Mezinárodní společnost z Modřic

Při konstrukci pracoviště s hydraulickým i pákovým lisem na zalisování ložisek na vřeteno byl brán zřetel jak na ergonomii obsluhy tak i na její bezpečnost. Lisování může probíhat pouze při splnění podmínky správného upnutí dílů a ovládat hydraulický lis může obsluha pouze obouručně.

Manipulátor na role

Firma působící po celé ČR

Cílem bylo vyvinout stroj pro snadné zdvihnutí navinuté role k hraně stolu a následné její odvinutí na stůl a zaříznutí pro cílového zákazníka. Tohoto se nám podařilo docílit pomocí pneumatiky zvedající roli a vačkového mechanismu, který umožňoval po skončení odvíjení zajistit roli proti dalšímu rozmotání omotáním stahovací fólií na obou koncích.

Převíječ závěsných fólií s měřením

Firma působící po celé ČR

Tento jednoúčelový, ručně ovládaný stroj pomáhá skladníkům k navinutí a odměření fólie v požadované délce pro koncového zákazníka. Důraz byl kladen na skladnost přípravku a snadné zakládání a stahování fóliových návinů.

Měřicí přípravek na unašeče dveří vlakových dveřních pohonů

Mezinárodní společnost z Modřic

Konstrukční zakázka zajímavá zejména z pohledu požadované univerzálnosti. Na jediném přípravku lze ověřovat míry tří rozměrově odlišných dveřních unašečů.

Měřicí přípravek pro pedály automobilů

Společnost z Opavy

Pomocí vysoce univerzálního přípravku, zkonstruovaného týmem Solidcon, se měří čtyři rozměrově odlišné pedály automobilů. Výsledek splňuje velmi náročné požadavky na přesnost výroby i na sestavování a kalibraci. U kalibrace jsme ve spolupráci s mateřskou společností SolidVision využili přístroje pro přesné 3D měření.

Seřizovací přípravek pro usazování konektorů do rozvaděče

Brněnská firma

Konstrukční část zakázky spočívala v návrhu funkčního přípravku, který se vejde do zástavbového prostoru rozvaděče a umožňuje utáhnout šrouby držící kontakty v rozvaděči skrz přípravek.
Zakázka byla ve společnosti Solidcon nejen zkonstruována, ale také vyrobena.

CNC soustružení - Elektrotechnický průmysl

CNC frézování - AUTOMOTIV

ELEKTROTECHNICKÝ PRŮMYSL

Zaujal vás některý z výrobků? Chtěli byste si u nás nechat navrhnout či vyrobit svůj? Neváhejte nás kontaktovat.